Tartu linnavalitsus eraldab 10 000 eurot Tartu Ülikooli Akadeemilisele Spordiklubile, et tunnustada Tartu Ülikool Maks & Moorits korvpallimeeskonda Eesti meistritiitli võitmise eest.
Tartu Ülikool Maks & Moorits alistas 29. mail Optibet Korvpalli Meistriliiga otsustavas viiendas finaalmängus BC Kalev/Cramo seisuga 85:65 ning krooniti kodupubliku ees Tartu Ülikooli spordihoones Eesti meistriks. Viimati võitis Tartu meistritiitli 2015. aastal.
Lisaks Eesti meistritiitlile tegi Tartu meeskond tugeva ja meeldejääva hooaja ka laiemalt, kui pälvis Eesti karikavõistlustel finaalis esikoha ning näitas kogu hooaja vältel kõrget taset ka Eesti-Läti ühisliigas, kus saavutati hõbemedal. Meeskonna mängud tõid tribüünidele tuhandeid kaasaelajaid.
“See meeskond andis tartlastele kogu hooaja jooksul põhjuse uskuda, kaasa elada ja uhkust tunda. Ma ei räägi ainult ühest finaalseeriast või võidetud karikast — see oli terve hooaja jooksul näidatud sitkus, ühtsus ja võitlejahing, mis tõi inimesed saali ning pani kogu linna korvpallile kaasa elama. Eesti meistritiitli Tartusse tagasi toomine 11 aasta järel on erakordne saavutus ning selle tähendus ulatub spordist palju kaugemale,“ ütles kultuuriosakonna juhataja Sten Svetljakov.
Eriliseks teeb meistritiitli ka see, et see saavutati kodupubliku ees. Vähem kui veerandtunniga väljamüüdud spordihoone ja publiku emotsioonid terve mängu vältel näitasid väga selgelt, kui oluline koht on korvpallil Tartu identiteedis ja kogukonnatundes.
Foto: Hendrik Kuusk

