Tartu linnavalitsus otsustas anda 140 000 eurot kultuuri ja huvihariduse valdkonna koostööpartnerite investeeringu- ja arengutegevuste toetamiseks. Toetus suunatakse projektidele, mis aitavad kaasa Tartu kultuurielu mitmekesistamisele ning noortele suunatud huvitegevuse kvaliteedi tõstmisele. Toetust saab 37 kultuuri ja huvihariduse koostööpartnerit.
„Ühelt poolt tahaksin tõsta esile rahvakultuuri kollektiivide toetamist. See aitab hoida ja tutvustada eestlaste rikkalikku kultuuripärandit, mis on meie identiteedi oluline osa,“ ütles Tartu abilinnapea Lemmit Kaplinski. „Samuti pean väga oluliseks jätkuvat eestikeelsele huviharidusele ülemineku toetamist. See on strateegiliselt oluline suund, mis aitab kaasa noorte lõimumisele ja eesti keele oskuse paranemisele huvitegevuse kaudu.“
2025. aastal oli kultuuri investeeringu- ja arengutoetuse prioriteediks rahvakultuurikollektiivi kostüümide või instrumentide soetamine või täiendamine. Toetust saab 10 kollektiivi oma esinemisrõivaste või instrumentide soetamiseks. Näiteks toetati Kammerkoori Kolm Lindu, Folklooriklubi Maatasa, Tartu Saksikoori ja Tartu Noortekoori. Lisaks sai toetust Tartu Uus Teater tehnilise võimaluse parandamiseks.
Huvihariduse arengutoetuse prioriteediks oli teist aastat järjest eestikeelsele huviharidusele ülemineku toetamine. Selle jaoks saavad toetust 6 koostööpartnerit: Jalgpalliklubi Merkuur-Juunior, Friends tantsukool, Spordiklubi Jõud Junior, Hokikool Kajakas, Emajõe Aeruklubi ja Dronootika erahuvikool. Lisaks toetatakse 19 ühingut arengule suunatud tegevuste elluviimises, näiteks Võimlemisklubi Janika uue võimlemispõranda soetamist, Tartu Ronimistehase automaatjulgestusseadmeid, Jalgpalliklubi Welco arendustöid Holm jalgpallipargis, Laulustuudio Laulupesa salvestusstuudio arendamist ning Maarja Tugikeskuse erivajadustega noorte näiteringi loomist.
Kokku esitati kahe meetme peale 97 taotlust ning toetust taotleti 525 560 eurot. Toetuse taotlemine oli avatud aasta algusest kuni 3. märtsini.
Foto autor: Evelin Lumi