7.–9. oktoobrini toimub Tartu Ülikoolis Enlighti neljas õpetamise ja õppimise konverents, mille teema on sel aastal innovatsioon ja loovus kõrghariduses. Konverentsi peaesinejad on Häme Rakenduskõrgkooli teadur Laura-Maija Hero ning Tartu Ülikooli arvutusliku neuroteaduse ja tehisintellekti kaasprofessor Jaan Aru. Üritust saab jälgida ka veebis.
Konverents algab 7. oktoobril eelkonverentsiga, mille praktilistes töötubades on registreerunud osalejatel võimalus mõelda aktiivselt kaasa ja võtta osa ajurünnakutest. Teiste seas esineb eelkonverentsil Göttingeni Ülikooli haridusteadlane Angelika Thielsch, kes kõneleb eksimuste kasulikkusest õppeprotsessis.
Järgmisel kahel konverentsipäeval korraldavad Enlighti ülikoolide kõrghariduse edendamise spetsialistid kahesajale osalejale ettekandeid, posteresitlusi ja töötube, mis kajastavad hästi seda, kuidas loovus ja selle toetamine võivad õpetamises ja õppimises ilmneda mitmesugustel viisidel ning kõigis valdkondades meditsiinist matemaatikani. Ettekande peab ka Uppsala Ülikooli mängudisaini kaasprofessor Sarah Lynne Bowman, kes kõneleb tõsise mängu teemal.
Konverentsi esimene peaesineja on Häme Rakenduskõrgkooli teadur Laura-Maija Hero, kes peab 8. oktoobril kl 9.30 ettekande „Design-based approach in teaching and its connection to foster student creativity and innovation“. 9. oktoobril kl 9.00 astub üles teine peaesineja, Tartu Ülikooli arvutusliku neuroteaduse ja tehisintellekti kaasprofessor Jaan Aru, kes käsitleb oma loengus „Brain learning, creativity and students’ motivation“ loovuse ja motivatsiooni toetamist õppetöös.
Konverentsil antakse üle kolm auhinda: traditsiooniks saanud Enlighti õpetamise ja õppimise auhind ning kaasamise ja kestlikkuse auhind Enlighti üliõpilaste algatustele. Tartu Ülikoolist kandideerib õpetamise ja õppimise auhinnale tarkvaratehnika kaasprofessori Ulrich Norbisrathi meeskond kursusega „The Internet of Things“. Tutvu ka teiste kandidaatidega.
Veebi teel on võimalik jälgida konverentsi avatseremooniat, õpetamise ja õppimise auhinna tseremooniat, kahe peaesineja ülesastumisi ja õpperuumis 139 toimuvaid ettekandeid. Otseülekannet saab jälgida Enlighti YouTube’i kanalil, osa ettekandeid on võimalik jälgida Zoomi kaudu. Kõik salvestised on ka hiljem järelvaadatavad. Tutvu lähemalt programmiga.
Enlight on 2020. aastal loodud Euroopa ülikoolide võrgustik, mis edendab kõrghariduse ümberkujundamise kaudu õiglast elukvaliteeti, kestlikkust ja avatust maailmale. Võrgustiku moodustavad kümme teadusülikooli. Enlighti projekti, mis keskendub eelkõige õppevaldkonna rahvusvahelistumisele, rahastatakse programmi „Erasmus+“ Euroopa ülikoolide meetmest.
Foto: Renato Perotto Machado